Francúzska keto diéta

Hriešne zľavy sú tu, nakúpte vaše obľúbené produkty so zľavou 20%. Kód HRIESNEZLAVY2021

7 + 1 tip, ako dosiahnuť svoj diétny cieľ

Hovorí sa, že začať je polovica úspechu. Niekedy je ale najťažšie vydržať do konca! V tomto článku vám ponúkneme pár tipov, ako maximalizovať šancu na dosiahnutie vášho diétneho cieľa.

1)    Nastavte si cieľ rozumne

Známa poučka osobnostných koučov hovorí, že váš cieľ by mal spĺňať tri základné kritériá. Musí byť :

Špecifický – Správne nastavený cieľ musí byť presne definovaný, jasný a jednoznačný. Takýto cieľ môže byť napríklad schudnúť 10 kilogramov do konca februára.

Merateľný Musí byť merateľný, či sa svojmu cieľu približujete alebo naopak vzďaľujete. V prípade diéty môžete použiť váhu, rozmery, veľkosť oblečenia alebo napríklad percento telesného tuku.

Dosažitelný Schudnúť desať kíl za týždeň je nereálne. Svoj cieľ si nastavte tak, aby bol dosiahnuteľný a vyhnete sa tak frustrácii. Či je váš cieľ reálny si môžete overiť napríklad pomocou našej kalkulačky.

2)    „Cieľ bez plánu je len želanie!“

Váš cieľ môže byť akokoľvek dobre nastavený, pokiaľ ale nie sú jasné "pravidlá hry", s najväčšou pravdepodobnosťou ho nedosiahnete. Zásady keto diéty sú našťastie pomerne jasne dané. V diétnom programe je presne stanovený počet jedál, množstvo aj druhy povolenej zeleniny a ďalších surovín. Náš tip? Vytlačte si plánik a zapisujte si, či pravidlá dodržiavate.

3)     Pochváľte sa kolegom a priateľom

"Jeden kúsok torty ťa nezabije, veď máš narodeniny!" Aj taká veta z úst vášho kolegu môže úplne zhatiť vaše niekoľkotýždňové snaženie. Choďte s pravdou von. Uvidíte, že kolegovia a priatelia vám budú oporou a nebudú vás zvádzať na porušenie.

4)    Buďte hrdý na svoje čiastkové úspechy

Zapisujte si kilá, centimetre a percentá tuku! Foťte sa! Buďte hrdý, kam až ste na svojej ceste k vysnívanej postave došli. Sám sebe dokáže byť človek tou najlepšou motiváciou. Čiastkové úspechy môžete zapisovať napríklad do manuálu Prodietix, ktorý zasielame zadarmo ku každej objednávke.

5)     Robte to pre svoje zdravie!

Ten správny dôvod na chudnutie vám pomôže vydržať do konca. Chudnite s pocitom, že pre svoje telo robíte to najlepšie. Zdravie je predsa to najcennejšie, čo máme.

6)     V dvoch sa lepšie chudne!

Chudnite s partnerom alebo s kamarátkou. Varte si spoločne a strážte sa navzájom! Bežte si spoločne zabehať alebo na svižnú prechádzku! Povzbudzujte sa! Nakoniec z diéty nemusí mať prospech len vaše telo, ale napríklad aj váš vzťah.

7)    Zapojte sa do komunity

Obklopte sa ľuďmi, ktorí to majú podobne ako vy. Nájdite si skupinu na Facebooku alebo prispejte do diskusného fóra. Dozviete sa tak od ostatných veľa tipov, trikov a receptov a naopak aj vy môžete pomôcť ostatným a motivovať ich.

Najdôležitejšia rada na záver!


Verte si, a nevzdávajte sa aj keď všetko nejde tak, ako ste si priali. Ak sa vzdáte, budete zase tam, kde ste začali, ale keď ste začínali, priali ste si byť tam, kde ste teraz! Ak ste porušili diétu alebo chudnete menej ako ste chceli, zavolajte nám alebo napíšte. Radi vám poradíme!


 

Online kalkulačka

Vypočítajte, aký diétny program je pre Vás najvhodnejší?

Pohlavie

Problematické partie

Hľadám najvhodnejší program...

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom