Francúzska keto diéta

Spočítajte si koľko môžete schudnúť a vyhrajte hodnotné ceny, plus pre Vás máme všetky diétne programy so zľavou 30%!

Ako schudnúť bez cvičenia - a ide to vôbec?

Pravidelné cvičenie je pre zdravý životný štýl veľmi prospešné. Pohyb zrýchľuje metabolizmus, prekrvuje telo, okysličuje mozog a prispieva k udržaniu optimálnej váhy. Športovať však nemôže úplne každý. Choroby, zdravotné indispozície či obezita sú závažné faktory, ktoré cvičeniu doslova bránia. Často opomínaný je tiež pozitívny vzťah k pohybu, ktorý by v nás mal byť pestovaný už odmalička, ale bohužiaľ nie je samozrejmosťou. Ak je váš vzťah k pohybu viac, či menej komplikovaný, ale napriek tomu túžite po postave snov, nezúfajte. Aj bez cvičenia môžete veľmi ľahko schudnúť. Stačí úpravou jedálnička zrýchliť metabolizmus a navodiť v tele proces, ktorý začne chudnúť za vás.

Ketóza – spalovač kalorií

Revolučným spôsobom chudnutia 21. storočia je keto diéta, ktorú svetu predstavil harvardský profesor Georg L. Blackburn. Počas svojich výskumov sa mu podarilo definovať prirodzený proces v tele zvaný "ketóza", pri ktorom organizmus ako zdroj energie využíva "ketolátky", ktoré vznikajú štiepením tukových buniek. Kúzlo chudnutia s keto diétou spočíva v dostatočnom množstve proteínov v strave, minimalizovaním príjmu sacharidov, vyváženom pomere minerálov, vitamínov a živín a dostatočnom pitnom režime. Po niekoľkých dňoch keto diéty začne telo ako zdroj energie využívať vlastné tukové zásoby, bez toho aby zároveň ako u mnohých iných diét začalo strácať svalovú hmotu. Základom pre tvorbu svalov je práve dostatok proteínov, zároveň je svalová hmota jedným z najväčších spaľovačov tukov v našom tele.

Rýchle chudnutie s keto diétou

Akonáhle sa v tele naštartuje proces ketózy, tuk začne rýchlo ubúdať, ale svalová hmota sa nestratí. Práve v tom spočíva tajomstvo udržateľného chudnutia a minimalizovanie rizika jojo efektu. Postupným pridávaním bežných jedál počas diéty si telo zvykne na normálnu stravu a s prísunom energie sa dokáže vysporiadať.

Pri ketóze telo chudne nielen podkožné, ale aj zažívaciu (viscerálny) tuk, ktorý je v nadmernom množstve pre telo veľmi nebezpečný. Pri optimálnej váhe slúži tuk k ochrane orgánov, v prípade obezity však tuk orgány prerastá, čím spomaľuje a celkovo ohrozuje ich správnu funkciu. Vplyvom nadbytku tuku vzniká riziko mnohých civilizačných ochorení, v ohrození sú naše orgány a celkový zdravotný stav.

Kedy uvidím výsledky chudnutia?

Pri dodržiavaní diétneho programu, rozostupov medzi jedlami, pitného režimu a špeciálne pripravených keto jedál možno svojej ideálnej váhy dosiahnuť v priebehu niekoľkých týždňov. Všetko záleží na dĺžke zvolenej diéty, kilogramoch, ktoré chcete schudnúť, a vašej pevnej vôli. Keto diéta má oproti bežným diétnym programom tú výhodu, že je pre telo prirodzená a nie je postavená na hladovaní, práve naopak. Dostatočné porcie v pravidelných časových intervaloch pomôžu zahnať chute aj hlad. Navyše môžete porcie dopĺňať aj povolenou zeleninou. Ako bonus pocítite tiež zvýšený príliv energie, dobrej nálady, zlepší sa vám kvalita spánku a vďaka prirodzenej detoxikácii, ktorá pri keto diéte prebieha, vylúčite z tela dlhodobo usadené toxické látky.

Prečo priberáme?

K priberaniu najviac prispieva nezdravý životný štýl, stres, sedavé zamestnanie, nevyvážený jedálniček a samozrejme tiež rad chorôb. Pre zdravší životný štýl je na začiatok dobré očistiť svoj jedálniček o vyprážané a tučné jedlá, údeniny a umelé cukry, ktoré sa ukrývajú nielen v sladkých pochutinách, ale poriadnu dávku obsahujú sýtené nápoje a limonády. Tým je dobré sa vyhnúť úplne alebo ich obmedziť na minimum.

Telo je odrazom životného štýlu, duševnej pohody, zdravia a fyzickej kondície. Každý z týchto faktorov má na organizmus iný vplyv a je dobré ich vziať do úvahy všetky, pretože sa navzájom ovplyvňujú a dopĺňajú. K zdravému životnému štýlu patrí vyvážená strava, pitný režim, pobyt na čerstvom vzduchu, odpočinok a dostatok spánku.

Online kalkulačka

Vypočítajte, aký diétny program je pre Vás najvhodnejší?

Spočítajte si koľko môžete schudnúť a súťažte o ceny v súhrnnej hodnote 4000 €!

Chcete vedieť viac? Pozrite sa na pravidlá súťaže.

Pohlavie

Problematické partie

Hľadám najvhodnejší program...

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom