Francúzska keto diéta

Ako sa darí redaktorkám e-mimino po 30 dňoch s Prodietix?

Redaktorky portálu E-mimino.cz sa rozhodli zatočiť s prebytočnými kilami. Obdarovali sme ich preto diétnymi programami Prodietix a po 30 dňoch s nami Jiřina, Diana a Marie zdieľajú svoje pocity a výsledky chudnutia.

Jiřina, 45 rokov

Začiatky sú vždy ťažké, okrem miernych zažívacích ťažkostí ma pár dní dosť bolela hlava. Pomohlo ale viac tekutín. Hlad, viac ako týždeň som naozaj mala hlad. Bola som zvyknutá jesť oveľa viac a ani hora zeleniny to zo začiatku nezachránila. Potom to ale bolo lepšie a lepšie. Jedlá Prodietix sú chutné, ale záleží samozrejme na príprave. Ja mám trochu problémy s pizzou a zemiakovými placky. Nikdy neodhadnete objem vody a väčšinou je z toho "tekuté nič". Tyčinky a krémy sú výborné, omelety tiež. Polievky sú trochu fádne, ale napr. Thajská a brokolicová chutia moc dobre. 
Po cca 3 týždňoch som mala stále na niečo chuť, teda na niečo "zakázaného". Možno to je spôsobené aj stresom zo situácie, v ktorej sa všetci nachádzame. Áno, 2x som pravidlá porušila, ale bolo to jednoducho silnejšie ako ja. Napriek tomu ručička na váhe po mesiaci ukazuje -8,5 kg !!! S ohľadom na moju dietárskou minulosť je to slušný výkon. Cítim zmenu hlavne na bruchu a aj podprsenka ma prestala škrtiť.

Diana, 27 rokov

"Diéta bola fajn, navyše som zistila, že skvele varím a objavila som veľa nových možností, čo sa dá zjesť. Prvá fáza bol nárez, nebolo mi úplne dobre a mala som čo robiť, aby som to vydržala. Zvlášť potom, keď všetci okolo mňa šli na obed alebo mali nejakú sladkosť, a podobne. Každopádne po pár dňoch, keď som si zvykla na nový režim, som mala veľa energie a vlastne ma to začalo aj baviť. Čo pre mňa bolo naozaj ťažké, boli sladké raňajky, na tie nie som zvyknutá. Ráno mám radšej kus mäsa. Párkrát sa mi zo sladkého zdvihol aj žalúdok, ale tiež som si zvykla. Dole som dala dve kilá. Druhá fáza bola práve o tom zisťovaní, že skvele varím. Z povolených potravín som vymýšľala kde čo. Používala som nové korenie, napríklad kurkumu a zázvor. Cesnak frčal tiež a čarovala som, až som sama pozerala ako. Za druhú fázu som schudla ďalšie kílá. Treťou fázou som preplávala už vlastne ľahko, na sladké raňajky som si zvykla, cukor mi vôbec nechýbal a bolo mi fajn. Viac ako 4 kilá som ale zo seba nedala dolu, čo ale pripisujem nižšej štartovej váhe, ako mali napríklad kolegyne. No nič, nevadí, som zavretá doma, mám čas ... 
Vďaka Prodietixu už viem, ako na to a veľmi ďakujem za príležitosť. Najlepšie jedlo, ktoré som za celú diétu jedla, boli Prodietix proteínové pučené zemiaky s baklažánom a hubami. Vrelo odporúčam, sú úplne skvelé a vhodné vo všetkých fázach. Kvapka oleja na huby a baklažán a provensálske korenie so soľou na ochutenie. Mňamka.

Marie, 61 rokov

Moje skúsenosti s diétou sú skvelé. Prvý týždeň bol náročnejší, hlavne psychicky, ale čoskoro som si zvykla a teraz sa naopak cítim oveľa lepšie. Mám za sebou prvú fázu, 3 týždne. Dnes nabieham na druhú fázu. Mám dole krásnych 9 kíl. Nie som si istá, či už je to na mňe vidieť, ale kolená to cítia dosť. Môžem sa lepšie hýbať, nechce sa mi toľko spať a mám aj lepšiu náladu. Mám pocit, že zjem viac, ako predtým, a hlavne jem pravidelne. Teším sa teraz na druhú fázu, pretože už mi chýbalo mäso. Náročnejšie boli zo začiatku raňajky, pretože mám radšej slané. Chutia mi veľmi polievky a rôzne placky. Naučila som sa jesť zeleninu na nespočetné množstvo spôsobov. 

Som nadšená. Uvažujem o tom, že si diétu tento rok ešte zopakujem. Chcela by som sa dostať na nejakých 70 kíl. Myslím, že je možné to dokázať, veď prvých 9 kíl som stratila ako mávnutím prútika. Nikdy som nič lepšie nespoznala. Nebola som vôbec v strese ako pri iných diétach, kedy som schudla a zase nabrala 10-15 kíl. Cítim sa teraz psychicky aj fyzicky oveľa lepšie.

Pred

Po 30 dňoch diéty

Online kalkulačka

Vypočítajte, aký diétny program je pre Vás najvhodnejší?

Pohlavie

Problematické partie

Hľadám najvhodnejší program...

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom