Francúzska keto diéta

Ketophan

Test ketolátok v moči

Kód: 11120063

Testovacie prúžky Ketophan sa používajú na stanovenie ketolátok v moči.

Cena: 4,19 €

skladom

Charakteristika:

Ketophan je zdravotnícky prostriedok vo forme diagnostických prúžkov pre analýzu moču. Testovacie prúžky sa používajú na stanovenie ketolátok v moči. Ich výhodou je ľahká uskutočniteľnosť, rýchlosť získania výsledku (do 1 - 2 minút), vysoká diagnostická špecificita a citlivosť.

Obsah balení:

50 ks prúžkov

Výrobca:

Erba Lachema s.r.o.

Diagnostika:

Indikácie tvorby ketolátok cez Ketophan je veľmi jednoduchá a ľahká metóda otestovanie prebiehajúcej ketózy. Jedná sa o diagnostické papieriky, ktoré sa vloží do moču a dôjde ku sfarbenie. Nižšie nájdete stupnici farebného rozpätie, ktoré detekuje množstvo ketolátok od slabo ružového zafarbenia až po fialové zafarbenie. Ketóza je prítomná vždy, keď dôjde k chemickej reakcii a prúžok papierika sa sfarbí. Ak ku sfarbenie nedôjde, tak je pravdepodobné, že ketóza neprebieha. Nie je to však pravidlom.

Pri ketóze sa tvoria najmä dva druhy látok, ktoré sa radia medzi tzv. Ketolátky. Jedná sa o acetoacetát a ß-hydroxybutyrát. Každý človek má trochu iný pomer týchto dvoch dominantných ketolátok a najčastejšie je 1: 4. Papieriky na vyšetrenie moču sú schopné detekovať len acetoacetát. Ak telo acetoacetát u niektorých jedincov neprodukuje a vytvára iba ß-hydroxybutyrát, bude sa test na "ketolátky" tváriť ako negatívne aj napriek tomu, že sa v ketóze nachádzate. Negatívny test teda nemusí nutne znamenať nefunkčnosť ketózy prípadnú diétne chybu.

Přítomost acetoacetátu indikujú tieto farby:


V prípade diétne chyby dochádza k spomaleniu alebo ukončenie ketózy, čo záleží na druhu a množstva konzumovanej suroviny mimo povolený diétny plán. Ketolátky, ktoré telo v čase ketózy naštěpilo z Vašej tukové zásoby sú naďalej metabolizujú a indikované v moči a nové sa už vzniknutú diétnou chybou tvorí minimálne alebo je ich tvorba úplne zastavená. Metabolity sa môžu v moči vyskytovať ešte pol dňa po diétnej chybe. Z tohto dôvodu je vhodné kontrolné meranie vykonávať s poldennom časovým odstupom. Ak je kontrolný test negatívny, odporúčame opäť ketózu navodiť režimom 1. fáza diéty počas 2 až 3 dní. Skutočnosť, že sa v ketóze znova nachádzate, môžete overiť novo vykonaným testom moču po uplynutí vyššie uvedených dvoch dní.

Hodnotenie užívateľov

Pridať hodnotenie

  • Hodnotenie:

Online kalkulačka

Vypočítajte, aký diétny program je pre Vás najvhodnejší?

Pohlavie

Problematické partie

Hľadám najvhodnejší program...

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom