Francúzska keto diéta

Hriešne zľavy sú tu, nakúpte vaše obľúbené produkty so zľavou 20%. Kód HRIESNEZLAVY2021

Kvalita výživových doplnkov

Kvalita výživových doplnkov

Kvalitná výživa je základom úspechu vo väčšine športových disciplín, svoju úlohu tiež často zohráva napríklad pri chudnutí. Nie je vždy ľahké získať z bežnej stravy všetko, čo organizmus potrebuje. Výživové doplnky môžu v takejto situácii pomôcť. Má to ale háčik.


Kvalita bez záruky

Doplnky stravy nie sú dostatočne zodpovedne kontrolované a legislatíva, ktorá by sa týkala regulácia ich kvality, nie je ani jednotná. Doplnky stravy nesmú niesť informácie o tom, že by mohli nahradiť pestrú stravu alebo že môžu prispieť k prevencii alebo liečbu zdravotných ťažkostí a ochorení. To je však málo. Nikto nezaručuje bezchybnosť a kvalitu týchto prípravkov.


Projekt Clean Label

Clean Label je nový koncept. Jeho cieľom je sa chopiť iniciatívy pri kontrole kvality potravinových doplnkov. Clean Label potom bude slúžiť ako ochranná známka, ktorá dá spotrebiteľovi vedieť, že daný výrobok je nezávadný. V rámci projektu Clean Laben bolo v roku 2018 otestovaný 134 najpredávanejších proteínových doplnkov stravy. Výsledky určite nikoho nepotešia.


Kadmium v hlavnej roli

Najhoršie výsledky vykázali testy na prítomnosť kadmia. Tento prvok sa vyskytol v 74% vzoriek. Kadmium je pritom vysoko rizikový. Má karcinogénne účinky, čo znamená, že môže spôsobiť alebo urýchliť rakovinové bujnenie. Známe sú tiež teratogénne účinky  - môžu teda narušiť vývoj orgánov u plodu a vyvolať aj vrodené vývojové chyby. Kadmium má rovnako negatívny vplyv na metabolizmus spracovania iných kovov a môže spôsobiť aj poškodenie obličiek, imunitného alebo kardiovaskulárneho systému či dokonca kostného tkaniva.


Olovo v 70 % produktov

O škodlivosti olova sa všeobecne vie. Tento kov pôsobí degeneratívne predovšetkým na nervovú sústavu. Jeho prítomnosť v organizme sa môže negatívne prejaviť aj na fungovaní obličiek a opäť sú známe tiež karcinogénne účinky. Olovo je nebezpečné už vo veľmi malých dávkach - a to najmä pri chronickom pôsobení. Bisfenol A v 55% prípadov a ďalšie škodliviny Bisfenolu sú často skloňovanou látkou. Používa sa pri výrobe plastov a môže spôsobovať hormonálne poruchy a poškodzovať endokrinný systém. Môže sa podieľať aj na vzniku rakoviny prostaty či semenníkov, u žien potom rakoviny prsníka. A to nie je zďaleka všetko. Analýza odhalila aj prítomnosť škodlivín, ako je ortuť, pesticídy alebo arzén.


Čo s tým?


Je teda na čase skoncovať s doplnkami stravy? To iste nie. Len je potrebné lepšie vyberať. Riešením je vyberať etablované a známe značky, ktoré dodajú nielen bielkoviny a ďalšie potrebné živiny, ale tiež disponujú certifikátmi kvality a bezpečnosti potravín ISO a FSSC. Jednou takou značkou je Prodietix. Sme hrdí, že hoci sú naše produkty vyrábané za účelom proteínovej diéty, vzhľadom k vysokej vstrebateľnosti bielkovín majú väčšiu efektivitu než drvivá väčšina športových proteínov.

Online kalkulačka

Vypočítajte, aký diétny program je pre Vás najvhodnejší?

Pohlavie

Problematické partie

Hľadám najvhodnejší program...

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom