Francúzska proteínová diéta

Poradňa

Máte na nás nejakú otázku?

Neváhajte nám napísať, radi vám poradíme.

Otázka:

Dobry den. Moj dotaz je ohladom ranajok. Je velky problem, ak ranajkujem az 3-4 hodiny po tom, ako vstanem? Skor mi to ani casovo nevychadza a nie som ani hladna.... Vdaka za odpoved.

Odpoveď:

Dobrý deň, neodporúčame raňajkovať 3 - 4 hodiny od prebudenia, pretože pokiaľ raňajkujete neskoršie, ste v "deficite" a môže to negatívne vplývať na ketózu. Odporúčame raňajkovať ideálne do 30 min až do maximálne 1 hodiny. Pokiaľ Vám to časovo nevychádza, tak vhodnou voľbou je vypiť proteínový nápoj alebo smoothie. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať. S prianím pekného dňa, Team Prodietix


Otázka:

Začiatok diéty

Odpoveď:

S diétou možno začať ktorýkoľvek deň. Ideálne je začať v deň voľna (cez víkend), kedy máte viac času sa s jedlami a diétnym programom lepšie zoznámiť.


Otázka:

Zápcha

Odpoveď:

Pravdepodobne došlo k nedodržanie jednej z troch základných podmienok Prodietix diéty (pitný režim, konzumácia zeleniny a pravidelnosť v jedle). Ak vás trápi zápcha, tak celkom iste môžete užívať laxatíva. Lepšie je postupovať od prírodných až po viac chemické. Teda od Šaratice, listy Senny, až po Gutalax. Menej častá stolica u proteínovej diéty je pomerne normálny jav. Môže vám pomôcť tiež rozpustná vláknina Psyllium (k dostaniu v našom E-shope) či Inulín (k dostaniu v lekárňach), či navýšenie príjmu zeleniny.


Otázka:

Vitamíny a minerály

Odpoveď:

Prodietix jedlá obsahujú vyvážený pomer vitamínov a minerálov, kedy sladké jedlá majú prevahu vitamínov a slaná naopak minerálov. Z tohto dôvodu je vhodné mať vyvážený pomer sladkých i slaných jedál v jednom dni, aj keď majú jedlá veľmi podobné nutričné zloženie. V čase diétneho programu je spotreba mikronutrientov všeobecne vyššia u jedincov, ktorí majú pred diétnym programom nižšiu hladinu, môže vzniknúť deficit, kedy možno zaznamenať pocity diskomfortu v podobe únavy, vyčerpania, bolestí hlavy, prípadne svalové kŕče. V týchto prípadoch je vhodná suplementácia v podobe vhodného komplexu vitamínov a minerálov bez prídavku sacharidov (cukrov). Vhodné je tiež pitný režim obohatiť o konzumácii minerálnych vôd.


Otázka:

Vegetariánstvo

Odpoveď:

Prodietix diéta je vhodná aj pre vegetariánov. Niektoré Prodietix proteínové jedlá obsahujú kolagén. Zoznam týchto produktov vám na vyžiadanie radi poskytneme. V čase 2. fáza diéty možno na prípravu normálneho proteínového jedla dňa využiť vajcia. V čase 3. fázy diéty sa suroviny na prípravu rozširujú o Tofu a šmakoun natural, ďalej syr Cottage a tvarôžky.


Otázka:

Váhový úbytok

Odpoveď:

Váhový úbytok je v čase diéty závislý na dĺžke zvoleného diétneho programu a počiatočnej váhe zákazníka. Všeobecne možno tvrdiť, že v čase 1. fáza diéty je týždenný váhový úbytok v rozmedzí 2 až 2,5 kg. Pre 2. fázu diéty je váhová redukcia 1 až 1,5 kg. Tuková hmota ubúda aj v 3. fáze diétneho programu v množstve 0,5 až 1 kg za týždeň.


Otázka:

Váhová stagnácia

Odpoveď:

Ak sa objavia krátkodobé váhové stagnácie, nemusí to byť hneď dôvod na znepokojenie, najmä u žien, kedy istú úlohu vo váhovej redukcii zohráva citlivejšia hormonálna stránka a s ňou je spojená aj miera zavodnenia, ktorá v rámci jedného dňa môže oscilovať až okolo 2 kg. Napriek tomu, aby sa situácia nepodcenila prípadnou skrytou a neodhalenou diétnou chybou, odporúčame, v prípade pochybností, zavčas informovať náš tím výživových poradcov. Vykonajú hlbšiu analýzu Vášho diétneho nastavenia, zhodnotia Vašu váhovú redukciu a pomôžu Vám odstrániť prípadné diétne chyby. Kontrolné váženie je v čase diéty vhodné, ale nemalo by byť každodenné. Môžete sa premeriavať aj na obvody tela, kedy tento druh merania nie je zaťažený mierou zavodnenia a reálnejšie vypovedá o úbytku tukovej hmoty.


Otázka:

Tehotenstvo a kojenie

Odpoveď:

Proteínová diéta je nízkosacharidová, nízkotuková a nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy. Cieľom je, aby telo začalo rozkladať podkožné tuky a používalo ich ako náhradu primárneho zdroja energie (sacharidov). Pre správny vývoj plodu a tvorbu materského mlieka je potrebné mať stravu plnohodnotnú, aby dieťa dostávalo potrebný komplex živín, vrátane sacharidov a tukov, ktoré sú pre správny vývoj dieťaťa a zdravie tehotnej aj dojčiacej ženy nevyhnutné.


Otázka:

Sladenie

Odpoveď:

V čase diéty sú povolené umelé sladidlá a prírodné sladilo Stévia. Čakankový sirup, sladidlo s vyšším obsahom sacharidov, možno zaradiť od 2. fázy diéty v množstve 1 čajovej lyžičky na deň. Uvedené množstvo je možné v 3. fáze diéty zdvojnásobiť.


Otázka:

Štítna žlaza

Odpoveď:

Zákazníci s poruchou štítnej žľazy (zníženou alebo zvýšenou funkciou) môžu Prodietix diétu konzumovať. U niektorých jedincov môže dôjsť k spomaleniu váhovej redukcie. Napriek tomu možno požadovaného váhového úbytku v dlhšom časovom horizonte dosiahnuť.


Online kalkulačka

Spočítajte si svoj diétny program

žena muž

Problematické partie

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom