Francúzska proteínová diéta

Recepty na proteínové jedlá

Sendviče so zelerovou pomazánkou

Zeler je výživná surovina, ktorá dokáže znížiť apetít a chuť na sladké a mastné jedlá, čo v diéte iste oceníte. Táto neobyčajne obyčajná zelenina navyše obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov, ktoré vaše telo potrebuje ku každodennému fungovaniu. Tak čo skúsiť túto lahodnú pomazánku?

Recept je vhodný pre 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu  

Karfiolové tyčinky

Tieto karfiolové tyčinky obsahujú minimum kalórií a takmer žiadne sacharidy. Hodia sa ako rýchla desiata do krabičky alebo na prikusovanie u večerného odpočinku, namiesto klasických tyčiniek z bielej múky. A to stojí za vyskúšanie :-)


Recept je vhodný pre: 1. fáza, 2. fáza, 3. fáza

Celestýnské rezance

Celestýnské rezance z Prodietix omelety obzvláštnia klasický vývar a dodajú Vám navyše poriadnu dávku bielkovín.

Recept je vhodný pre: 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu

Cuketa plnená pučenými zemiakmi

Cuketa má antibakteriálne účinky a pomáha sa starať o imunitný systém. V kombinácii s Prodietix pučeným zemiakmi vytvoríte nevšedný obed či večeru už od 1. fázy diétneho programu.

Recept je vhodný pre: 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu

Brokolicové placky z Prodietix palacinky

Konzumácia brokolice podporuje trávenie, metabolizmus aj krvotvorbu. Brokolicu by do svojho jedálnička mali zaradiť všetci, ktorí sa snažia schudnúť a udržať si svoju váhu. Obsahuje totiž okolo 90% vody a je veľmi chudobná na sacharidy.

Recept je vhodný pre 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu

Fusilli s kalerábovou kapustou

Pravidelnou konzumáciou kalerábu môžeme pozitívne ovplyvniť hladinu cholesterolu v krvi a vďaka tomu prispieť k zdraviu cievneho systému. S týmto receptom prichádza ďalší tip na obed či večeru so sebou do krabičky ...

Recept  vhodný pre:  2. fázu, 3. fázu

Zapečený karfiol s bylinkami

Karfiol odvodňuje, podporuje chudnutie, posilňuje imunitný systém a stará sa o vysoký obsah živín vo všetkých telesných bunkách. Tento recept si môžete pripraviť aj deň vopred a na druhý deň máte pripravený výborný obed.

Recept vhodný pre 1., fázu, 2. fázu, 3. fázu

Risoni s mangoldom a listovým špenátom

Mangold priaznivo pôsobí proti kôrnateniu ciev a obsahuje veľké množstvo kyseliny šťaveľovej. Jeho úprava je podobná viac používanému špenátu. Spestrite si svoj diétny program už od 1. fázy...

Recept je vhodný pre 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu

Ružičkový kel so šampiňónmi a vajcami

Ružičkový kel pomáha pri detoxikácii organizmu a tým, že má odvodňovacie účinky, pomáha aj pri chudnutí a navyše zvyšuje odolnosť voči stresu. Vláknina a bielkoviny pomáhajú s pocitom sýtosti pri diéte.

Recept vhodný pre 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu

Špenátové lievance

Špenát obsahuje viac ako 90% vody a jeho energetická hodnota je teda veľmi nízka. Jeho 100 g poskytuje dve tretiny dennej dávky vitamínu A a kyseliny listovej. Nezabúdajte aj túto zeleninu zaradiť do svojho stravovacieho režimu.

Recept vhodný pre 1. fázu, 2. fázu a 3. fázu

Online kalkulačka

Spočítajte si svoj diétny program

žena muž

Problematické partie

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom