Došlo k strate internetového pripojenia, skontrolujte prosím Vaše internetové pripojenie, obnovte stránku a skúste vykonať akciu znova.
Pri spracovaní vašej požiadavky došlo k chybe, obnovte prosím stránku a skúste vykonať akciu znova.
Poradňa

Diétna chyba

Ak pri diéte urobíte chybu, dochádza k spomaleniu alebo ukončeniu procesu ketózy. Záleží to od druhu a množstva skonzumovanej suroviny mimo povoleného diétneho plánu. Ketolátky, ktoré telo počas ketózy naštiepilo z Vašich tukových zásob sú aj naďalej metabolizované a indikované v močom. Nové látky zapríčinené diétnou chybou sa tvoria minimálne, alebo je ich tvorba úplne zastavená. Metabolity sa môžu v moči vyskytovať ešte pol dňa po diétnej chybe. Z tohto dôvodu je vhodné vykonávať kontrolné merania diagnostickým papierikom (napr. Ketophan) až s poldenným časovým odstupom. Ak je kontrolný test negatívny, odporúčame opäť navodiť ketózu režimom 1. fázy diéty, a to počas 2 až 3 dní. Skutočnosť, či sa opäť nachádzate v stave ketózy, si môžete overiť novo vykonaným testom po uplynutí vyššie uvedeného času.

Vaše otázky

Som práve v druhej fáze diéty a včera som nevydržal a dal si jedno malé pivo. Je to veľký problém?

V čase diéty je povolené nízkosacharidové pivo Gambrinus Dry alebo Staropramen Déčko v množstve 150 ml 2x týždenne.

Pokiaľ pivo nebolo nízkosacharidové, pravdepodobne sa ketóza spomalila. Spomalenie alebo ukončenie ketózy závisí od množstva sacharidov v nápoji a vašich fyzických parametroch i telesnej aktivite. Iný priebeh bude po konzumácii u vysokého muža (spomalenie) a iný u menšej ženy (ukončenie).

Na kontrolu prebiehajúcej ketózy (ketolátok v moči), je možné využiť testovacie papieriky Ketophan. V prípade negatívneho testu, odporúčame navodiť režim 1. fázy diéty na 2 až 3 dni a potom pokračovať v začatom diétnom pláne.

Nenašli ste odpoveď? Kontaktujte nás!