Došlo k strate internetového pripojenia, skontrolujte prosím Vaše internetové pripojenie, obnovte stránku a skúste vykonať akciu znova.
Pri spracovaní vašej požiadavky došlo k chybe, obnovte prosím stránku a skúste vykonať akciu znova.
Poradňa

Diétna chyba

V prípade diétnej chyby dochádza k spomaleniu alebo ukončeniu ketózy, čo záleží na druhu a množstve konzumovanej suroviny mimo povoleného diétneho plánu. Ketolátky, ktoré telo v čase ketózy naštiepilo z Vašej tukovej zásoby sú naďalej metabolizované a indikované v moči a nové sa už vzniknutou diétnou chybou tvoria minimálne alebo je ich tvorba úplne zastavená. Metabolity sa môžu v moči vyskytovať ešte pol dňa po diétnej chybe. Z tohto dôvodu je vhodné kontrolné meranie diagnostickým papierikom (napr. Ketophan) vykonávať s poldenným časovým odstupom. Pokiaľ je kontrolný test negatívny, odporúčame opäť ketózu navodiť režimom 1. fázy diéty po dobu 2 až 3 dní. Skutočnosť, že sa v ketóze znovu nachádzate, môžete overiť novo vykonaným testom moču po uplynutí vyššie uvedeného obdobia.

Vaše otázky

Som práve v druhej fáze diéty a včera som nevydržal a dal si jedno malé pivo. Je to veľký problém?

V čase diéty je povolené nízkosacharidové pivo Gambrinus Dry alebo Staropramen Déčko v množstve 150 ml 2x týždenne.

Pokiaľ pivo nebolo nízkosacharidové, pravdepodobne sa ketóza spomalila. Spomalenie alebo ukončenie ketózy závisí od množstva sacharidov v nápoji a vašich fyzických parametroch i telesnej aktivite. Iný priebeh bude po konzumácii u vysokého muža (spomalenie) a iný u menšej ženy (ukončenie).

Na kontrolu prebiehajúcej ketózy (ketolátok v moči), je možné využiť testovacie papieriky Ketophan. V prípade negatívneho testu, odporúčame navodiť režim 1. fázy diéty na 2 až 3 dni a potom pokračovať v začatom diétnom pláne.

Nenašli ste odpoveď? Kontaktujte nás!