Francúzska keto diéta

Spočítajte si koľko môžete schudnúť a vyhrajte hodnotné ceny, plus pre Vás máme všetky diétne programy so zľavou 30%!

Poradňa

Garant projektu

Doc. RNDr. Markéta Martínková PhD.

Máte na nás nejakú otázku?

Neváhajte nám napísať, radi vám poradíme.

Otázka:

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či si môžem vaše jedla (polievky, cestoviny) dochucovať s čili. A ako je to s citrónovou šťavou.. môžem si ráno vypiť čistú vodu s polovičkou citróna ?

Odpoveď:

Dobrý deň, áno, môžete docucovať jedlá s chilli v množstve1/4 lyžičky za deň od prvej fázy. Môžete každý deň piť čistú vodu s polovičkou citrónu.


Otázka:

Dobrý deň, prosím Vás je Keto diéta vhodná vo veku 15 rokov?

Odpoveď:

Dobrý deň, diéta je vhodná od 18 rokov. Organizmus dospievajúceho sa priebežne vyvíja a k tomu potrebuje dostatočné množstvo živín obsahujúce zdraviu prospešné látky, ktoré budú chrániť jeho obranyschopnosť a dodajú mu energiu k rastu a vývoju. V období dospievania diéta nepokrýva potreby živín a denného príjmu pre zdravý vývoj, pretože je nízkosacharidová a nízkotučnej a to aj napriek tomu, že obsahuje konštantné množstvo bielkovín a minerálov. Cieľom je pretvárať tuky v ketolátky a na to telo dospievajúceho nereaguje príliš dobre, pretože je v procese vývoja. Ako vhodné riešenie vidíme nutrične vyvážený, pestrý a pravidelný jedálniček (komplexné sacharidy, bielkoviny a tuky) a hlavne s dostatkom pohybu a športové aktivity. Pokiaľ bude telo dobre živené a bude mať aj dostatok vhodné športové aktivity, plus odpočinku na regeneráciu, dôjde k zmenám proporcií tuk vs. sval. Teda nárastu svalovej hmoty a úbytku tukových zásob. Skúste vo Vašom okolí nájsť výživového poradcu s dobrou referenciou, ktorý Vám urobí vstupné meranie bioimpedančnou metódou a nastaví vyvážený jedálniček s vhodnou športovou aktivitou.


Otázka:

Dobrý deň, môžem dijonsku horčicu ? Na 100g/ Sacharidy 2g

Odpoveď:

Dobrý deň, ano uvedená horčica je vhodná. Môžete horčicu do 5 g sacharidov na 100 g v množstve 1 lyžice za deň od prvej fázy diéty.


Otázka:

Dobrý deň, chcem sa opýtať keď si dám polievku a pociťujem ešte hlad môžem si dat shirataki rezance orestovanymi šampiňónmi ?

Odpoveď:

Dobrý deň, ano môžete si dať shirataki rezance s orestovanými šampiňónmi k proteínovému jedlu. Shirataki rezance su vyrobené z konjaku a jeden balíček denne je možné konzumovať v diéte.


Otázka:

Dobrý deň, od 3. fázy je povolených 100g tvarôžkov. Môžete mi, prosím, povedať, čo to presne je? Ďakujem

Odpoveď:

Dobrý deň, jedná sa o olomoucké tvarôžky, nazývané aj syrečky/syrčeky, ktorých môžete 100 g v 3. fázy diéty.


Otázka:

Dobrý večer prajem potrebujem vašu pomôcť poradiť mám manžela diabetika a ma aj,silnu obezitu..Chcela by som pomôcť, radu ako, začať chudnut dakujem

Odpoveď:

Dobrý deň, diéta nie je vhodná pre Diabetes Mellitus 1. stupňa, kedy hrozí ketoacidóza. V prípade Diabetes Mellitus 2. stupňa ju možno držať po konzultácii s diabetológom, kedy bude treba za pravidelných kontrol a meraní upraviť dávkovanie liekov s prihliadnutím k Vašej hladine cukru v krvi. Diéta vedie k zlepšeniu stravovacích návykov a k zaradenu pohybu, ktorý je pre tento typ ochorenia veľmi prospešný. Váš manžel si môže si na našej stránke zadať svoje fyzické parametre do našej online kalkulačku, ktorá mu odporučí najvhodejší diétny program.


Otázka:

Dobry den. Je mozne pri priprave pokrmov pri ketodiete pouzivat slnecnicovy olej alebo je uplne nevhodny ? Dakujem.

Odpoveď:

Dobrý deň, v diéte môžete používať aj 2 polievkové lyžice slnečnicového oleja.


Otázka:

Dobrý večer môžem sa opýtať na olivy...ci su povolené, v akom množstve a v ktorej fáze, ďakujem

Odpoveď:

Dobrý deň, môžete od 2. fázy konzumovať 5 ks zelenych oliv bez náplne.


Otázka:

Dobrý večer prajem, rada by som sa opýtala, či do koláča si môžem primiešať zopár vlastných lesných čučoriedok. Dakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Dobrý deň, áno môžete 100 g čučoriedok (v rámci povoleného ovocia) pridať do koláča na obzvláštnenie jedálnička v 3. fázy. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať. S prianím pekného dňa, Martin


Otázka:

Dobrý deň, je vhodná keto dieta aj pri vysokom cholesterole? Je možné ho diétou znížiť?

Odpoveď:

Dobrý deň, sú vedecké štúdie, že ketogénne diéty dokážu zvýšiť "dobrý" HDL cholesterol a tiež môžu znížiť "zlý" LDL cholesterol, čo je vhodné ako prevencia kardiovaskulárnych ochorení.


Online kalkulačka

Vypočítajte, aký diétny program je pre Vás najvhodnejší?

Spočítajte si koľko môžete schudnúť a súťažte o ceny v súhrnnej hodnote 4000 €!

Chcete vedieť viac? Pozrite sa na pravidlá súťaže.

Pohlavie

Problematické partie

Hľadám najvhodnejší program...

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom