Chcete sa znova cítiť skvele vo svojom tele? Máme pre vás zľavu 30% na všetky diétne programy.

Došlo k strate internetového pripojenia, skontrolujte prosím Vaše internetové pripojenie, obnovte stránku a skúste vykonať akciu znova.
Pri spracovaní vašej požiadavky došlo k chybe, obnovte prosím stránku a skúste vykonať akciu znova.

Čo je to ketóza

Pojem ketóza prvýkrát identifikoval pred viac ako 50 rokmi harvardský profesor, lekár a medzinárodne uznávaný odborník na výživu a obezitu MUDr. George L. Blackburn, PhD.

Ketóza je prirodzený fyziologický stav. Ide o inteligentnú adaptáciu nášho tela v prípade nedostatku sacharidov v strave. Tak naši predkovia prežívali chudobné zimné obdobia. Na rozdiel od našich predkov žijeme v hojnosti a to často paradoxne vedie k podvýžive a obezite. Ketózu si však ľahko vieme navodiť as obezitou aj podvýživou si ľahko poradíme.

Ketóza nastáva pri minimálnom príjme sacharidov. Telo všetku energiu získava zo svojich tukových zásob. Vo chvíli, keď udržujete aj optimálny príjem bielkovín, telo si samo vyrába ketolátky (ketóny) ako zdroj energie. Nedochádza k úbytku svalovej hmoty a telo spracováva podkožný aj viscerálny tuk, ktorý obklopuje dôležité orgány a predstavuje pre naše zdravie najväčšie nebezpečenstvo.

V ketóze telo úplne prirodzene znižuje hladinu cholesterolu a produkciu inzulínu. To je hormón vylučovaný pankreasom, ktorý za normálnych okolností štiepi cukry a vyvoláva chuť na sladké. Počas ketózy by ste hlad pociťovať nemali.

Do ketózy sa organizmus dostane po 2 - 3 dňoch nízkosacharidového stravovania. Ľahko si ketózu môžete skontrolovať pomocou testovacích prúžkov Ketophan, ktoré sú v predaji aj na našom e-shope.

Keto diéta je teda <strong<spôsob stravovania založený na veľmi nízkom podiele sacharidov a vyrovnanom príjme bielkovín. Výsledky sú vidieť veľmi rýchlo. Je však dôležité dodržať základné princípy a pravidlá tohto spôsobu stravovania. Predídete tak jo-jo efektu. Teda opätovnému nabratiu zhodených kíl.

Viac sa o keto diéte dozviete na stránke Ako funguje diéta Prodietix.