Chcete sa znova cítiť skvele vo svojom tele? Máme pre vás zľavu 30% na všetky diétne programy.

Došlo k strate internetového pripojenia, skontrolujte prosím Vaše internetové pripojenie, obnovte stránku a skúste vykonať akciu znova.
Pri spracovaní vašej požiadavky došlo k chybe, obnovte prosím stránku a skúste vykonať akciu znova.
Poradňa

Laktóza

 Trpíte vyložene intoleranciou na laktózu alebo alergiou na mliečnu bielkovinu kravského mlieka? Tieto dva pojmy bývajú veľmi často zamieňané a kombinované dohromady. Z tohto dôvodu nájdete nižšie podrobnejšie vysvetlenie.

 Laktóza je disacharid označovaný aj ako "mliečny cukor" a nejedná sa o bielkovinu. Molekula sa skladá a glukózy a galaktózy na ktoré je v prípade "bez laktózový" produktov štiepenia.

 Medzi mliečne bielkoviny kravského mlieka patrí najmä srvátka (obsahujúci i laktózu) a kazeín, ktoré v kravskom mlieku dominujú nad ostatnými mliečnymi bielkovinami.

 Ak trpíte alergiou na mliečnu bielkovinu, je nemožné diétny program vytvoriť, pretože je súčasťou všetkých našich jedál.

 U laktózy je situácia trochu priaznivejšia. Nachádza sa pri produktov, ktoré obsahujú odstredené kravské mlieko a jej zastúpenia je tu v minimálnom množstve. V praxi sme sa nestretli so zákazníkmi, ktorým by toto množstvo spôsobilo závažnejšie komplikácie. Napriek tomu odporúčame jedla najprv vyskúšať konzumáciu polovičky Prodietix jedla obsahujúceho laktózu a podľa vlastnej skúsenosti sa rozhodnúť, či budete v diétnom programe pokračovať ďalej. Nižšie pripájame zoznam jedál, ktoré laktózu neobsahujú.

Nenašli ste odpoveď? Kontaktujte nás!