Došlo k strate internetového pripojenia, skontrolujte prosím Vaše internetové pripojenie, obnovte stránku a skúste vykonať akciu znova.
Pri spracovaní vašej požiadavky došlo k chybe, obnovte prosím stránku a skúste vykonať akciu znova.
Poradňa

Nevhodnosť diéty pre deti a dospievajúcich

Diéta je vhodná pre osoby staršie ako 18 rokov. Organizmus dospievajúceho človeka sa priebežne vyvíja, preto potrebuje dostatočné množstvo živín a prospešných látok, ktoré budú chrániť jeho obranyschopnosť a dodajú mu energiu potrebnú k správnemu rastu a vývoju. V období dospievania nepokrýva diéta potrebný prísun živín ani ich správny denný príjem, ktorý je pre zdravý vývoj potrebný. Nízkosacharidová aj nízkotučná diéta síce obsahuje konštantné množstvo bielkovín a minerálnych látok, ale to nie je postačujúce pre organizmus, ktorý sa ešte len vyvíja. 

Vhodným riešením môže byť nutrične vyvážený, pestrý a pravidelný jedálniček (komplexné sacharidy, bielkoviny a tuky), ktorý je spojený predovšetkým s dostatkom pohybu a športových aktivít. Ak bude dospievajúce telo dobre živené a bude mať dostatok vhodných športových aktivít, dostatok odpočinu na regeneráciu tela, dôjde k zmenáv proporciách - tu vs. sval, teda nárastu svalovej hmoty a úbytku tukových zásob. Skúste nájsť výživového poradu s dobrými referenciami, ktorý Vám urobí vstupné vyšetrenie bioimpedančnou metódou a nastaví vyvážený jedálniček s vhodnou športovou aktivitou. 

 

 

Nenašli ste odpoveď? Kontaktujte nás!