Došlo k strate internetového pripojenia, skontrolujte prosím Vaše internetové pripojenie, obnovte stránku a skúste vykonať akciu znova.
Pri spracovaní vašej požiadavky došlo k chybe, obnovte prosím stránku a skúste vykonať akciu znova.

Prodietix Kaliper - merač tuku

Kód produktu: 11120068
Nástroj známy tiež ako kaliperačné kliešte. Pomôcka na meranie percenta podkožného tuku.
check iconSkladom > 5 kusov
Cena:
€4,25

Čo je to kaliper a na čo sa používa?


Telesný tuk je spájaný s chorobami kardiovaskulárneho systému, krvným tlakom, cholesterolom, cukrovkou, infarktom a niektorými typmi rakovín. Nie je však tuk ako tuk. Ten, ktorý obklopuje chrbticu, srdce a životne dôležité orgány sa nazýva "viscerálny". Do istej miery je nevyhnutný pre fyziologické zdravie. Keďže sa väčšina telesného tuku nachádza tesne pod kožou je meranie kožnej riasy veľmi praktickou a efektívnou metódou merania percenta tuku. Pomocou kaliperu je možné s profesionálnou presnosťou zmerať percento telesného tuku jednoducho a z pohodlia domova. Ak sa rozhodnete pre meranie sami, venujte pozornosť návodu na použitie. 

Návod na použitie


Krok 1

Miesta na meranie telesného tuku sa nachádzajú  v oblasti pásu, približne 3 cm nad pravou bedrovou kosťou, ďalej na vnútornej strane stehien a na strednej časti tricepsu.


Krok 2

Tuk merajte postojačky. Ľavým palcom a ukazovákom zovrite kožnú riasu. Pravou rukou uchopte kaliper a umiestnite kožnú riasu medzi ramená kaliperu. Kaliper by mal byť k meranému miestu pod uhlom 45 °. Riasu pritom stále držte prstami ľavej ruky.


Krok 3

Stlačte palcom páčku s označením "PRESS" a odčítajte počet milimetrov, ktoré kaliper ukazuje. Celý proces opakujte na troch miestach a výsledok spriemerujte. Výsledný počet milimetrov je v nižšie uvedenej tabuľke zaznamenaný v stĺpcoch. Vek je v riadkoch. Bunka, kde sa tieto dve hodnoty stretávajú vyjadruje percento telesného tuku.

Tipy k meraniu tuku:

• Tuk vždy merajte na pravej polovici tela.

• Nemerajte na poškodenej alebo poranenej pokožke.

• Merajte na čistej a suchej pokožke.

• Nemerajte tuk po fyzickej aktivite alebo po prehriatí.

• Tuk merajte vždy rovnakým kaliperom a v rovnakom čase dňa.

• Vyhnite sa meraniu tuku v priebehu menštruácie, ak vám počas cyklu výrazne kolíše váha.

Nutričné zloženie na 100 g na porciu
Hmotnosť produktu
25 g