Chcete sa znova cítiť skvele vo svojom tele? Máme pre vás zľavu 30% na všetky diétne programy.

Došlo k strate internetového pripojenia, skontrolujte prosím Vaše internetové pripojenie, obnovte stránku a skúste vykonať akciu znova.
Pri spracovaní vašej požiadavky došlo k chybe, obnovte prosím stránku a skúste vykonať akciu znova.

Prodietix Kaliper - merač tuku

Kód produktu: 11120068
Nástroj známy tiež ako kaliperačné kliešte. Pomôcka k meraniu percent podkožného tuku.
check iconSkladom > 5 kusov
Cena:
€4,25

Čo je to kaliper a k čomu sa používa?


Telesný tuk je spájaný s chorobami kardiovaskulárneho systému, krvným tlakom, cholesterolom, cukrovkou, infarktom a niektorými typmi rakovín. Avšak nie je tuk ako tuk. Ten, ktorý obklopuje chrbticu, srdce a životne dôležité orgány sa nazýva "viscerálny" a do istej miery je nevyhnutný pre fyziologické zdravie. Vzhľadom k tomu, že väčšina telesného tuku sa nachádza tesne pod kožou, veľmi praktická a efektívna metóda merania percenta tuku je meranie kožnej riasy. Pomocou kaliperu je možné s profesionálnou presnosťou zmerať percento telesného tuku jednoducho z pohodlia domova. Či už sa rozhodnete použiť kaliper sami, či s pomocou, nasledujte prosím nižšie uvedené inštrukcie.

 

Návod na použitie


Krok 1

Miesta, kde budete merať svoj telesný tuk sa nachádzajú  na páse, približne 3 cm nad pravou bedrovou kosťou, potom na vnútornej strane stehna a na strednej časti tricepsu.


Krok 2

Tuk merajte postojačky. Ľavým palcom a ukazovákom zovrite kožnú riasu. Pravou rukou uchopte kaliper a umiestnite kožnú riasu medzi ramená kaliperu. Kaliper by mal byť k meranému miestu pod uhlom 45 °. Riasu pritom stále držte prstami ľavej ruky.


Krok 3

Stlačte palcom páčku s označením "PRESS" a potom odčítajte počet milimetrov, ktoré kaliper ukazuje. Celý proces opakujte na troch miestach a výsledok zpriemerujte. Výsledný počet milimetrov je v nižšie uvedenej tabuľke zaznamenaný v stĺpcoch. Vek je v riadkoch. Bunka, kde sa tieto dve hodnoty stretávajú vyjadruje percento telesného tuku.

 

 

Tipy k meraniu tuku:

• Tuk vždy merajte na pravej polovici tela.

• Nemerajte na poškodenej a chorej pokožke.

• Merajte na čistej a suchej pokožke.

• Nemerajte tuk po fyzickej aktivite alebo po prehriatí.

• Tuk merajte vždy rovnakým kaliperom a v rovnakom čase dňa.

•Vyhnite sa meraniu tuku v priebehu menštruácie, ak vám počas cyklu výrazne kolíše váha.

Nutričné zloženie na 100 g na porciu
Hmotnost produktu
25 g