Francúzska keto diéta

Recepty

Pad thai

Pripravte si thajskú delikatesu v odľahčenej nízkosacharidovej verzii! Na Pad thai s rezancami Shirataki si môžete pochutnať aj v priebehu proteínovej diéty.

(vhodné od 3. fázy)

Slávky na víne

Pripravte si za 15 minút večeru ako v luxusnej stredozemskej reštaurácii! Slávky na víne sú diétne (vhodné od druhej fázy diéty) a úplne vynikajúce.

Mňam!

Žihľavová pomazánka

Žihľava patrí medzi najliečivejšie bylinky. Využite jej účinky a pochutnajte si na žihľavovej pomazánke. Môžete si ju dať od tretej fázy ako normálne jedlo napríklad s kelovými chipsami. Možno ju kombinovať aj s proteínovým chlebom alebo krekrami - ako ½ porciu normálneho jedla a ½ porciu proteínového jedla.

Salsa a Guacamole - Tortitos Prodietix na dva spôsoby

Hľadáte perfektné chuťovky do proteínovej diéty? Ponúkame naše nové tortitos na dva mexické spôsoby - so salsou a s guacamole. Kto by odolal?

Recepty sú vhodné od druhej fázy diety.

Cuketové minipizzy

Chýba vám v ketónovej diéte pizza?

Vyskúšajte zdravšiu cuketovú alternatívu!

Recept je vhodný do 3. fázy diéty.

POSILNENIE IMUNITY: Kurací vývar so zeleninou

Kurací vývar je jednoducho všeliek. Pridajte ešte veľa zeleniny a pripravte si tak variantu výbornej večere do akejkoľvek fázy diéty. Pre prvú fázu s rezancami ako proteínové jedlo, od druhej fázy s kuracím mäsom ako "normálne jedlo".

POSILNENIE IMUNITY: Fusilli s pestom z medvedieho cesnaku

Cesnak medvedí je doslova zázrak. Nielen, že obsahuje veľa Vitamínu C, ale je tiež pôsobí protizápalovo, antibakteriálne a má silné protiplesňové účinky. Radí sa k účinným antioxidantom. Čistí telo a pečeň, ničí parazity, zlepšuje činnosť dýchacieho ústrojenstva a pomáha aj pri reume. Slnečnicové semienka majú upokojujúce a antistresové účinky. Špenát obsahuje vitamíny A, B, C, E, K a minerály.

Všetky tieto prospešné látky môžete telu dopriať pomocou jedného receptu. Vyskúšajte fusilli s pestom zo špenátu, medvedieho cesnaku a slnečnicových semienok. Recept je vhodný pre 2. a 3. fázu diéty

POSILNENIE IMUNITY: Citrónová palacinka s citrónovo-mätovým sirupom

Chcete nakopnúť imunitný systém? Skúste citrónovou palacinku s citrónovo-mätovým sirupom. Citrusy sú významným zdrojom vitamínu C. Ten má prospešný vplyv na mediátorov imunitného systému - napríklad zvyšuje produkciu interferónu pri vírusových infekciách. Inulín obsiahnutý v Čakankový sirupe podporuje správne trávenie a zlepšuje imunitu. Mäta je vhodná pri výskyte tráviacich ťažkostí a tiež sa hodí pri nachladnutí a kde pomáha pri dýchaní. Recept je vhodný pre 1., 2. aj 3. fázu diéty

Krevety na víne a cesnaku

Nechajte sa zlákať dokonalou kombináciou kreviet, cesnaku a bieleho vína!

Recept je zostavený pre suroviny určené pre 3. fázu diéty.

Guacamole s Prodietix chrumkavými toastami

Pripravte si vitamínovú a minerálovú bombu! Prodietix chrumkavé toasty s guacamole ocenia nielen vaše chuťové bunky, ale vďaka hravým farbám je tento pokrm tiež pastvou pre oči!

Recept je v súlade s pravidlami Prodietix diéty a môžete si ho dopriať od 2. fázy.

Online kalkulačka

Vypočítajte, aký diétny program je pre Vás najvhodnejší?

Pohlavie

Problematické partie

Hľadám najvhodnejší program...

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom