Francúzska proteínová diéta

Recepty

Sendviče so zelerovou pomazánkou

Zeler je výživná surovina, ktorá dokáže znížiť apetít a chuť na sladké a mastné jedlá, čo v diéte iste oceníte. Táto neobyčajne obyčajná zelenina navyše obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov, ktoré vaše telo potrebuje ku každodennému fungovaniu. Tak čo skúsiť túto lahodnú pomazánku?

Recept je vhodný pre 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu  

Čevapčiči

Hovädzie mäso je zdrojom plnohodnotných bielkovín a železa. Zložkou hovädzieho mäsa je aj kyselina linolová, ktorá v ľudskom tele napomáha vytvoreniu optimálnej rovnováhy medzi svalovou a tukovou hmotou. Nevynechávajte teda poriadny kus mäsa ani po ukončení diétneho programu :-)

Recept je vhodný pre: 2.fáza, 3. fáza

Karfiolové tyčinky

Tieto karfiolové tyčinky obsahujú minimum kalórií a takmer žiadne sacharidy. Hodia sa ako rýchla desiata do krabičky alebo na prikusovanie u večerného odpočinku, namiesto klasických tyčiniek z bielej múky. A to stojí za vyskúšanie :-)


Recept je vhodný pre: 1. fáza, 2. fáza, 3. fáza

Jarný šalát s reďkovkami

Reďkovky majú niekoľko blahodárných účinkov na naše zdravie, preto by sme ich mali pravidelne zaraďovať do nášho jedálnička. Sú nízkosacharidové a tým sa teda radia medzi potraviny vhodné na konzumáciu už od 1. fázy diétneho programu. Tiež vyskúšate tento svieži recept?

Recept je vhodný pre: 1. fáza, 2. fáza, 3. fáza

Proteínová zmrzlina z Prodietix krému

Blížia sa teplé jarné dni a tiež čas, kedy prichádzajú na scénu lahodné zmrzliny. Ani vy si túto obľúbenú pochúťku nemusíte odoprieť. Prinášame ďalší tip ako si spríjemniť diétny program bez výčitiek.

Recept je vhodný od 3. fázy

Celestýnské rezance

Celestýnské rezance z Prodietix omelety obzvláštnia klasický vývar a dodajú Vám navyše poriadnu dávku bielkovín.

Recept je vhodný pre: 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu

Cuketa plnená pučenými zemiakmi

Cuketa má antibakteriálne účinky a pomáha sa starať o imunitný systém. V kombinácii s Prodietix pučeným zemiakmi vytvoríte nevšedný obed či večeru už od 1. fázy diétneho programu.

Recept je vhodný pre: 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu

Bun bo nam bo

Tento vietnamský pokrm je veľmi obľúbený a v prevedení so Shirataki rezancami je vhodný aj do jedálnička počas diéty. Inšpirujte sa a zažite Vietnam u seba doma ?

Recept vhodný od 3. fázy

Brokolicové placky z Prodietix palacinky

Konzumácia brokolice podporuje trávenie, metabolizmus aj krvotvorbu. Brokolicu by do svojho jedálnička mali zaradiť všetci, ktorí sa snažia schudnúť a udržať si svoju váhu. Obsahuje totiž okolo 90% vody a je veľmi chudobná na sacharidy.

Recept je vhodný pre 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu

Fusilli s kalerábovou kapustou

Pravidelnou konzumáciou kalerábu môžeme pozitívne ovplyvniť hladinu cholesterolu v krvi a vďaka tomu prispieť k zdraviu cievneho systému. S týmto receptom prichádza ďalší tip na obed či večeru so sebou do krabičky ...

Recept  vhodný pre:  2. fázu, 3. fázu

Online kalkulačka

Spočítajte si svoj diétny program

žena muž

Problematické partie

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom