Recepty

Špenátový koláč s cottage syrom

Kvalitný syr cottage má na svojich 100 gramov len niečo málo cez 100 kcal a zároveň aspoň 11 gramov bielkovín. Skvele sa hodí do 3. fázy diétnych programov aj ako olovrant po ukončení Prodietix diéty ...

Recept vhodný pre 3. fázu

Risoni s mangoldom a listovým špenátom

Mangold priaznivo pôsobí proti kôrnateniu ciev a obsahuje veľké množstvo kyseliny šťaveľovej. Jeho úprava je podobná viac používanému špenátu. Spestrite si svoj diétny program už od 1. fázy...

Recept je vhodný pre 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu

Ružičkový kel so šampiňónmi a vajcami

Ružičkový kel pomáha pri detoxikácii organizmu a tým, že má odvodňovacie účinky, pomáha aj pri chudnutí a navyše zvyšuje odolnosť voči stresu. Vláknina a bielkoviny pomáhajú s pocitom sýtosti pri diéte.

Recept vhodný pre 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu

Pečený karfiol s vôňou orientu

Karfiol obsahuje minimum tukov, čo ho radí k diétnym potravinám. Energetická hodnota 100 g karfiolu je len 25 kcal a vďaka obsahu výživných látok pôsobí proti infekciám a znižuje krvný tlak. Vyskúšate tiež tento orientálny recept?

Recept vhodný pre 1. fázu, 2. fázu., 3. fázu

Špenátové lievance

Špenát obsahuje viac ako 90% vody a jeho energetická hodnota je teda veľmi nízka. Jeho 100 g poskytuje dve tretiny dennej dávky vitamínu A a kyseliny listovej. Nezabúdajte aj túto zeleninu zaradiť do svojho stravovacieho režimu.

Recept vhodný pre 1. fázu, 2. fázu a 3. fázu

Pečená treska s teplou zeleninou

Treska má vysoký obsah bielkovín a nízky obsah tuku. Rybie mäso navyše obsahuje zdraviu prospešné látky ako sodík, draslík a horčík. Obohaťte svoj jedálniček o nový recept.

Recept vhodný pre: 2. fázu a 3. fázu

Proteínové "Míša rezy"

Dezert, ktorý milujú všetci. Kakaový piškót s tvarohovým krémom je jednoducho klasikou a ani vy sa ho nemusíte počas diéty vzdať. Aj táto odľahčená verzia je skvelá a uvidíte, že sa po nich len zapráši.

Recept vhodný od 3. fázy

Kokosky s tvarohom

Recept na obľúbené kokosky doplnené tvarohom. Tento tradičný recept na vianočné cukrovinky môžete zaradiť aj do svojho jedálnička počas 3. fázy diéty a navyše si pochutí aj zvyšok rodiny.

Recept vhodný od 3. fázy.

Snehové pusinky

Vianočné pečivo pri diéte? My hovoríme áno! Ani počas vianočných sviatkov sa nemusíte obávať prerušenia diétneho programu. Vyskúšajte tento jednoduchý recept už od 1. fázy.

Recept je vhodný pre: 1. fázu, 2. fázu, 3. fázu

Mandľové sušienky

Mandle obsahujú prospešné tuky, ktoré k udržaniu váhy pomáhajú a telu prospievajú. Obsahujú tiež rad antioxidantov, chránia cievy a srdce a pôsobia pozitívne proti starnutiu.

Recept vhodný od 3. fázy

Online kalkulačka

Spočítajte si svoj diétny program

žena muž

Problematické partie