Francúzska keto diéta

Hriešne zľavy sú tu, nakúpte vaše obľúbené produkty so zľavou 20%. Kód HRIESNEZLAVY2021

Čaje a bylinky na chudnutie

Hovorí sa, že na každú chorobu rastie v prírode bylina. Čaje a bylinky sú skvelými podpornými pomocníkmi pri liečbe chorôb, pomáhajú so zvýšením imunity, sú skvelé pri očiste organizmu aj chudnutí. Pri pravidelnom užívaní sa môžete tešiť z ich blahodárnych účinkov, majte však na pamäti pravidlo "všetko s mierou", u byliniek a čajov to platí dvojnásobne. Niektoré čaje a bylinky sú počas keto diéty úplne nevhodné, pretože spomaľujú ketózu. Niektoré majú zase väčší podiel sacharidov, a preto môžu nepriaznivo ovplyvniť priebeh celej diéty. Ktoré čaje a bylinky vám pomôžu schudnúť, ktoré sú vhodné pri keto diéte, a na ktoré si dať naopak pozor?

Čaje a bylinky na chudnutie

Ak dúfate, že narazíte na zázračnú bylinku, po ktorej sa bude "chudnúť samo", asi budete sklamaní. Čaje a bylinky sú len podpornými zložkami potravy, ktoré vám s očistou organizmu a chudnutím pomôžu. Ak naozaj chcete schudnúť, zásah do vášho jedálnička by mal byť razantnejší. Za "chudnúce" sa považujú predovšetkým stimulujúce byliny a čaju, napríklad ženšen, guarana, zelený čaj, matcha alebo maté. Tieto bylinky dodajú vášmu telu vitalitu a energiu, preto je možné ich užívať treba pred športom. Počas keto diéty tieto bylinky a koreniny neodporúčame, pretože môžu spomaľovať ketózu a tým ovplyvniť proces chudnutia. Ich konzumáciu preto odporúčame konzultovať s naším výživovým poradcom, mnoho rád a tipov nájdete tiež v Príručke Prodietix proteínovej diéty.

Bylinky vhodné pri keto diéte

Bylinky, ktoré vám pri keto diéte naopak poslúžia, sú mäta, harmanček, fenikel, aníz, ľubovník, palina a rebríček. Každá z týchto byliniek má jedinečné vlastnosti - mäta a harmanček sú skvelé pre svoje upokojujúce účinky, pomáhajú s trávením a posilňujú imunitu. Rebríček pomáha s tráviacimi problémami, nechutenstvom, nadúvaním a kŕčmi. Palinu je možné užívať pre zlepšenie trávenia, pôsobí tiež proti zápalom či nechutenstve. Fenikel a aníz vám pomôžu pri pocite nadmerného nadúvania, uvoľňujú kŕče a celkovo podporujú trávenie. Ľubovník podporuje duševnú harmóniu, zmierňuje stres a prispieva k správnemu fungovaniu pečene a žlčníka.

Na ktoré bylinky si dať pozor?

Pri keto diéte si dajte pozor na byliny a koreniny, ktoré obsahujú väčší podiel sacharidov. Medzi ne patrí škorica, kurkuma, zázvor alebo senovka grécka. Konzumovať ich počas diéty môžete iba veľmi obmedzene podľa Manuálu Prodietix proteínovej diéty, ktorý od nás ku každému diétnemu programu dostanete. K dispozícii sú vám tiež naši výživoví poradcovia, s ktorými môžete svoje nejasnosti o účinkoch jednotlivých bylín či korenín konzultovať.

Online kalkulačka

Vypočítajte, aký diétny program je pre Vás najvhodnejší?

Pohlavie

Problematické partie

Hľadám najvhodnejší program...

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom