Francúzska keto diéta

Marek P., 38 rokov

"S Prodietix diétou som schudol za 12 týždňov."
Marek P., 38 rokov
"Tie pozitívne reakcie širokého okolia je strašne príjemné počúvať"
Som odjakživa skeptický ku všetkému, čo sľubuje zázraky "na počkanie" a preto neverím v žiadnej zázračné diéty, tabletky a šarlatánske metódy. Veril som tomu, že cesta k rýchlemu chudnutiu vedie len cez veľkú drinu, veľa pohybu a nedobrého jedla. A to ma zrovna neťahalo. Potom som na internete narazil na článok o ketodiete a jej jednoduché využitie fyziologického procesu, ktorý máme všetci v tele zabudovaný už od čias pračloveka, ma naozaj zaujal. Naštudoval som jej princípy, videl koľkými je podložená vedeckými štúdiami a prečítal názory veľa ľudí, čo to skúsili na vlastnej koži. Všetko do seba zapadalo a ja som si povedal, že toto by mohla byť konečne tá správna cesta aj pre mňa.
Našiel som niekoľko stránok, ktoré na Slovensku takéto hotové produkty ponúkajú, ale reálne mi bolo jasné, že aby to človek vydržal jesť niekoľko mesiacov, musí to byť tiež čo najviac jedlé. Prešiel som teda viac rôznych internetových diskusií, aby som zistil, ktorý výrobca má jedlá najchutnejšie. Na základe tohto prieskumu mi vyšiel jednoznačne ako najlepší Prodietix. Moc sa mi páčilo, že u nich jednotlivé jedlá ide v štartovom balíčku ľubovoľne meniť, navyše ponúka výmenu jedál aj po zakúpení, čo mi maximálne vyhovuje a tiež som to využil. Proste som vrátil to, čo ma nenadchlo a vzal si namiesto toho len to čo mi naozaj chutilo. Dostal som od známej aj pár jedál od konkurenčnej značky, ale ich vyskúšanie mi potvrdilo, že som si vybral naozaj tie o rádovo chutnejšie.
Zo začiatku diéty som mal celkom obavu, čítal som o príznakoch ketochrípky a aj podľa diskusií bolo vidieť, že to niektorí vzdali. Nechal som preto začiatok na víkend. Avšak bál som sa zbytočne, prišla len ľahká zimnica a raz ma trochu bolela hlava. V pondelok som išiel normálne do práce a počas utorka už bolo všetko bez problémov. Dodržiaval som pravidelnosť v jedlách, žiadny hlad ani chuť na sladké neprichádzalo. Po konzultácii s online poradňou som nakúpil dostatok uhoriek :-) (nie som moc na zeleninu čo zostala povolená, takže som to utiahol v podstate celé na uhorke) a už to išlo. Po prvom vážení ma prekvapilo, že môže ísť váha dole takto rýchlo. Na každé ďalšie váženie som sa teda vyslovene tešil a vidieť tak rýchly výsledok bola úžasná,  tak úžasná motivácia, že ma to ani nezvádzalo hrešiť, čo som pri predchádzajúcich pokusoch so zdravým stravovaním nedokázal. A to bolo naozaj úžasné, pretože ja som potreboval rýchle riešenie, aby som sa z takej obriej váhy dostal do normálnejšej váh,  proste som nechcel chudnutím tráviť dlhé mesiace a roky.
Podarilo sa mi v priebehu 3 mesiacov dostať z 2. stupňa obezity do "len" nadváhy, čo som ani nedúfal a tie pozitívne reakcie širokého okolia je strašne príjemné počúvať. Zlepšil sa mi spánok, problémy s vyskočenou platničkou a celkovo sa cítim ako už veľa rokov nie. Počas leta si budem užívať, že sa nemusím už tak moc hanbiť vyliezť v plavkách alebo bez trička a na jeseň sa vrhnem na druhú etapu, s ktorou, verím, sa mi už podarí doraziť až na normálnu váhu. A potom sa tam stačí len udržať, máte život späť a môžete sa venovať príjemnejším veciam, než je chudnutie ;-)
Za seba teda ketodietu, a to aj konkrétne tú od Prodietix, odporúčam. Nie je to žiadna zázračná diéta, je to proste len chytré využitie jedného mechanizmu v našom tele. Podložené vedou a vypilované odborníkmi, aby sme tým nemuseli tráviť čas my. Čo viac si skeptik môže priať? :-)

Chcete si spočítať Váš diétny program?

Online kalkulačka

Chcete vedieť viac o proteínovej diéte?

Viac informácií

Máte nejaké otázky?

Napísať otázku

Online kalkulačka

Vypočítajte, aký diétny program je pre Vás najvhodnejší?

Pohlavie

Problematické partie

Hľadám najvhodnejší program...

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom