Francúzska keto diéta

Z dôvodu veľkého záujmu sa môže expedície objednávok o 2 dni predĺžiť. Ospravedlňujeme sa.

Martin V., 42 rokov

"S Prodietix diétou som schudol
22 kilo za 12 týždňov."
Martin V., 42 rokov

S Prodietix diétou som za 12 týždňov schudol 22 kg
"Motivácia bola obrovská a odmenou mi sú chvíle strávené s rodinou"

Ja za to nemôžem!
Na začiatku môjho príbehu s Prodietix som bol bezradný chronický diétar, ktorý snáď vyskúšal všetko a pomaly som strácal nádej, že sa budem niekedy zase cítiť lepšie.
Na diéty som prestal veriť. Denne som si pri zrkadle, ... pri dlhšom pohybe, ... nedaj Bože u športe hovoril "veď nič nerobím tak zle - zbytočne sa neprejedám, v rámci možností mám aj pohyb, jem zdravo, tak prečo mi ide váha už mnoho rokov len hore!" .
Mám za sebou aj svetlé obdobie, kedy sa mi podarilo veľa schudnúť, ale bola to obrovská drina (5x týždenne vo fitku pod dohľadom svojho kamaráta) a jedálniček, ktorý sa vám čoskoro preje. Udržať sa ale v neustálom fyzickom tréningu, som prestal po pol roku zvládať, až som postupne prestal trénovať úplne. Logicky, váha išla opäť hore a ja trpel falošným pocitom krivdy "ja za to predsa nemôžem, moje telo ma nemá rado". Opak je pravdou. Telo mi vracalo len to, čo som mu mnoho rokov dával. A skutočne ma muselo nenávidieť.

Základom je motivácia!
Vo chvíli, keď som to chcel už definitívne vzdať, som sa stretol s dávnym kamarátom, ktorý sa mi zrazu strácal pred očami a ktorý ma na myslenie keto diéty priviedol.
Pre dokreslenie celej situácie nutné prezradiť, že mi pred dvoma rokmi zistili diabetes II typu a poslednou dobou sa mi nedarilo držať hladinu cukru na uzde. Keby sa niečo nezmenilo, nevyhnem sa inzulínu, a to je nevratný zlom. Vyhliadky nevalnej.
Tiež mám úžasnú rodinu a syna, ktorého od útleho veku vediem k športu. Bohužiaľ, v jeho siedmich rokoch som mu prestával fyzicky stačiť. ALARM !!! Musím tu byť pre rodinu, pre syna, ešte dlho a musím byť v poriadku!
Tieto dve skutočnosti vo ma naštartovali obrovskú motiváciu to tiež zvládnuť.

Ako začať?
Vzhľadom k môjmu veľkému pracovnému vyťaženiu som nemohol hodiny a hodiny ležať v literatúre a študovať čo a ako jesť.
Chvíle pátrania a našiel som spásu v podobe prehľadne spracovaného riešenia a podrobného vysvetlenia "ako to funguje" na stránkach Prodietix. Vymenili sme si pár otázok a odpovedí. Pomoc bola neskutočná.
Výhra! Mám to! Rozumiem tomu! ... Objednané! :-)
Nutné povedať že prevažná väčšina produktov Prodietix je aj veľmi chutná, tak to nebolo utrpenie ani pre môj vycibrený jazýček :-)

Odmena je veľká!
Vďaka Prodietix som sa začal zaujímať o to čo presne jem, čo by som jesť (ne) mal a kde som robil fatálne stravovacie chyby. Vedľajším efektom je nenásilná zmena myslenia a osvojenie si správnych stravovacích návykov. Dnes sa na potraviny pozerám inak, rozumiem im. Konečne!
Dnes je to presne 12 týždňov, kedy som s Prodietix začal meniť svoj život.
Schudol som 22 kg, ubral v páse 14 cm, na bokoch 9 cm a cez hrudník 12 cm.
Najväčšou odmenou mi je ale to, že zase dobehnem svojho syna v parku, že výšľap 7 poschodí po schodoch bez zadýchania, a rodinné výlety na horách sú na nezaplatenie.
A zdravotne? Cukor mám ako bábätko a úplne pod kontrolou!

Čo ďalej?
Nezblbnout :-) Nezabudnúť, čo som sa za posledných 12 týždňov naučil. Zdravie máme len jedno a mali by sme si ho vážiť. Ani nie tak pre nás samotných, ale pre tých, ktorí sú nám najbližší.
Už teraz sa teším na jar, keď do toho pôjdem znova a verím, že sa ešte viac priblížim svoje vysnívanej váhe a fyzickej kondícii.

Výsledky pred diétou po diéte
hmotnosť 132 kg 110 kg
obvod hrudníku 135 cm 123 cm
obvod pásu 128 cm 114 cm
obvod bokov 119 cm 110 cm
obvod stehna 65 cm 60 cm

Chcete si spočítať Váš diétny program?

Online kalkulačka

Chcete vedieť viac o proteínovej diéte?

Viac informácií

Máte nejaké otázky?

Napísať otázku

Online kalkulačka

Vypočítajte, aký diétny program je pre Vás najvhodnejší?

Pohlavie

Problematické partie

Hľadám najvhodnejší program...

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom