Francúzska keto diéta

Hriešne zľavy sú tu, nakúpte vaše obľúbené produkty so zľavou 20%. Kód HRIESNEZLAVY2021

Martin V., 42 rokov

"S Prodietix diétou som schudol za 12 týždňov."
Martin V., 42 rokov


"Motivácia bola obrovská a odmenou mi sú chvíle strávené s rodinou"

Ja za to nemôžem!
Na začiatku môjho príbehu s Prodietix som bol bezradný chronický diétar, ktorý snáď vyskúšal všetko a pomaly som strácal nádej, že sa budem niekedy zase cítiť lepšie.
Na diéty som prestal veriť. Denne som si pri zrkadle, ... pri dlhšom pohybe, ... nedaj Bože u športe hovoril "veď nič nerobím tak zle - zbytočne sa neprejedám, v rámci možností mám aj pohyb, jem zdravo, tak prečo mi ide váha už mnoho rokov len hore!" .
Mám za sebou aj svetlé obdobie, kedy sa mi podarilo veľa schudnúť, ale bola to obrovská drina (5x týždenne vo fitku pod dohľadom svojho kamaráta) a jedálniček, ktorý sa vám čoskoro preje. Udržať sa ale v neustálom fyzickom tréningu, som prestal po pol roku zvládať, až som postupne prestal trénovať úplne. Logicky, váha išla opäť hore a ja trpel falošným pocitom krivdy "ja za to predsa nemôžem, moje telo ma nemá rado". Opak je pravdou. Telo mi vracalo len to, čo som mu mnoho rokov dával. A skutočne ma muselo nenávidieť.

Základom je motivácia!
Vo chvíli, keď som to chcel už definitívne vzdať, som sa stretol s dávnym kamarátom, ktorý sa mi zrazu strácal pred očami a ktorý ma na myslenie keto diéty priviedol.
Pre dokreslenie celej situácie nutné prezradiť, že mi pred dvoma rokmi zistili diabetes II typu a poslednou dobou sa mi nedarilo držať hladinu cukru na uzde. Keby sa niečo nezmenilo, nevyhnem sa inzulínu, a to je nevratný zlom. Vyhliadky nevalnej.
Tiež mám úžasnú rodinu a syna, ktorého od útleho veku vediem k športu. Bohužiaľ, v jeho siedmich rokoch som mu prestával fyzicky stačiť. ALARM !!! Musím tu byť pre rodinu, pre syna, ešte dlho a musím byť v poriadku!
Tieto dve skutočnosti vo ma naštartovali obrovskú motiváciu to tiež zvládnuť.

Ako začať?
Vzhľadom k môjmu veľkému pracovnému vyťaženiu som nemohol hodiny a hodiny ležať v literatúre a študovať čo a ako jesť.
Chvíle pátrania a našiel som spásu v podobe prehľadne spracovaného riešenia a podrobného vysvetlenia "ako to funguje" na stránkach Prodietix. Vymenili sme si pár otázok a odpovedí. Pomoc bola neskutočná.
Výhra! Mám to! Rozumiem tomu! ... Objednané! :-)
Nutné povedať že prevažná väčšina produktov Prodietix je aj veľmi chutná, tak to nebolo utrpenie ani pre môj vycibrený jazýček :-)

Odmena je veľká!
Vďaka Prodietix som sa začal zaujímať o to čo presne jem, čo by som jesť (ne) mal a kde som robil fatálne stravovacie chyby. Vedľajším efektom je nenásilná zmena myslenia a osvojenie si správnych stravovacích návykov. Dnes sa na potraviny pozerám inak, rozumiem im. Konečne!
Dnes je to presne 12 týždňov, kedy som s Prodietix začal meniť svoj život.
Najväčšou odmenou mi je ale to, že zase dobehnem svojho syna v parku, že výšľap 7 poschodí po schodoch bez zadýchania, a rodinné výlety na horách sú na nezaplatenie.
A zdravotne? Cukor mám ako bábätko a úplne pod kontrolou!

Čo ďalej?
Nezblbnout :-) Nezabudnúť, čo som sa za posledných 12 týždňov naučil. Zdravie máme len jedno a mali by sme si ho vážiť. Ani nie tak pre nás samotných, ale pre tých, ktorí sú nám najbližší.
Už teraz sa teším na jar, keď do toho pôjdem znova a verím, že sa ešte viac priblížim svoje vysnívanej váhe a fyzickej kondícii.

Chcete si spočítať Váš diétny program?

Online kalkulačka

Chcete vedieť viac o proteínovej diéte?

Viac informácií

Máte nejaké otázky?

Napísať otázku

Online kalkulačka

Vypočítajte, aký diétny program je pre Vás najvhodnejší?

Pohlavie

Problematické partie

Hľadám najvhodnejší program...

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom