Francúzska keto diéta

Svetový deň obezity

Na 4. marca pripadá Svetový deň obezity (World Obesity Day, WOD), ktorý upozorňuje na riziká spojené s nadváhou a obezitou. Táto celosvetová akcia má za cieľ vzdelávať verejnosť aj odborníkov, formou prevencie učiť zdravému životnému štýlu a pomáhať na ceste k optimálnej váhe. Preto sme pre vás pripravili akciu na keto diétne programy so zľavou až 35%.

Obezita vo svete a u nás

Vedeli ste, že za posledných 40 rokov sa počet obéznych celosvetovo strojnásobil? Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (World Health Organization, WHO) má nadváhu viac ako 2 miliardy ľudí po celom svete, z toho 650 miliónov ľudí trpí obezitou. Cez 340 miliónov detí a mladistvých vo veku 5 až 19 rokov má nadváhu alebo obezitu. V Českej republike trpí nadváhou 56% dospelých, z toho je 17% obéznych. Medzi častých pôvodcov nadváhy a obezity patria zlé stravovacie návyky, pri ktorých prijímame nadmerné množstvo živín, najmä sacharidov a tukov, sedavý životný štýl, stres či nedostatok pohybu.

Obezita sa radí aj medzi civilizačné choroby a v spojitosti s ďalšími faktormi môže viesť k zvýšeným zdravotným rizikám, ako je cukrovka 2. typu, artróza, dna, vysoký krvný tlak, zvýšená hladina "zlého" cholesterolu, kardiovaskulárne ochorenia a ďalšie. Útrobný tuk stučňuje orgány, nepriaznivo tým ovplyvňuje ich funkciu, čo môže viesť k zdravotným komplikáciám. Obezita pôsobí tiež na psychický stav, má vplyv na depresie, negatívne pocity, nenávisť k vlastnému telu, stránenie sa spoločnosti, únavu alebo nechuť do života.

Optimálnu váhu môže mať každý

Ak vás trápia kilá navyše, nezúfajte. Vďaka moderným chudnúcim metódam a kvalitným potravinám dokáže svoju váhu upraviť naozaj každý. Obezite a nadváhe možno veľmi ľahko predchádzať správnou životosprávou. Neznamená to, že už si nikdy nebudete môcť dať svoje obľúbené "nezdravé" jedlo alebo sladkosť, práve naopak. Správnou úpravou stravovacích návykov dosiahnete svoje optimálnej váhy, jedlo pre vás prestane byť "hriechom", svoje obľúbené pochutiny si čas od času budete môcť dopriať a vaše telo nebude preťažené nadmerným energetickým príjmom, ktorý nedokáže využiť. Pravidelnou starostlivosťou o vlastné zdravie zvýšite tiež celkovú kvalitu svojho života.

Najjednoduchší spôsob, ako začať s efektívnou redukciou váhy, je keto diéta, ktorú pri obezite a nadváhe odporúčajú aj lekári. Počas troch chudnúcich fáz dôjde k značnej redukcii podkožného aj útrobného tuku, naučíte sa správnym stravovacím návykom a dostatočnému pitnému režimu. Aby bolo ubúdanie kíl efektívne a hlavne trvalé, je vhodné proces chudnutia konzultovať s odborníkom, ktorý vám pomôže zvoliť správny diétny program či upraví diétu priamo vám na mieru. Preto ponúkame bezplatné telefonické konzultácie, vďaka ktorým budete mať výživového špecialistu vždy nablízku.

Online kalkulačka

Vypočítajte, aký diétny program je pre Vás najvhodnejší?

Pohlavie

Problematické partie

Hľadám najvhodnejší program...

Poraďte sa s výživovým poradcom

Zarezervujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu s výživovým poradcom