Poradňa

Máte na nás nejakú otázku?

Neváhajte nám napísať, radi vám poradíme.

Otázka:

Môžem piť ráno na lačno kávu so sójovým mliekom a s umelým sladidlom, vodu s citrónom, bylinkové čaje, žuvačky bez cukru?

Odpoveď:

Dobrý deň, káva na lačno by sa piť nemala, pretože to môže spôsobiť žalúdočné vredy, ale odporúčame piť kávu po raňajkách bez mlieka, sójového mlieka a cukru (umelé sladidlo môžete alebo prírodnú stéviu). Kávu alebo čaju odporúčame maximálne 2 šálky denne. Vhodná alternatíva mlieka do kávy je Alpro mandlové mlieko nesladené. Môžete si vytlačiť denne poličku citróna do vody a popíjať citrónovú vodu celý deň. Bylinkové čaje môžete piť, ale neodporúčame zázvorový, rakytnikový a šípkový (obsahujú viac sacharidov). Žuvačky bez cukru môžete, odporúčame max. 4 za deň.


Otázka:

Dobry deň, Mám od Vás 1 fázu Prodietix Z4 Chcem sa opýtať či môžem deň začať aj slanym jedlom?alebo vždy to musí byť sladkym jedlom? Mam aj desiatu a tak neviem ako môžem kombinovať sladké,slané.Vyhovovalo by mi raňajky a desiata sladké,a obed a večera slané,moze to byť aj takto?či radšej striedat?? A ešte by ma zaujimalo či mozem piť citrónovú šťavu ľubovoľne čiže koľko chcem? Mam ju velmi rada a do pitneho rezimu pouzijem aj dva citrony. Za odpoveď vopred Ďakujem

Odpoveď:

Dobrý deň, áno, môžete začať aj slaným jedlom na raňajky a taktiež môžete mať raňajky a desiatu sladkú a obed a večeru slanú. Z hľadiska výživovej hodnoty sú skoro všetky jedlá rovnaké, takže môžete mať aj prevahu slaných alebo sladkých jedál. Slané jedlá obsahujú viac minerálnych látok a sladké jedlá viac vitamínov, preto ich odporúčame striedať a taktiež z hľadiska striedania chuti. Treba si ale dávať pozor na nekombinovateľné v jeden deň, ktoré by ste nemali medzi sebou kombinovať a ani konzumovať dvakrát (sú to KREKRY, TYČINKY, CHLEBOVÁ ZMES, CESTOVINY). Odporúčame maximálne polovičku citróna denne si vytlačiť do vody. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať. S prianím pekného dňa, Team Prodietix


Otázka:

Dobry den. Moj dotaz je ohladom ranajok. Je velky problem, ak ranajkujem az 3-4 hodiny po tom, ako vstanem? Skor mi to ani casovo nevychadza a nie som ani hladna.... Vdaka za odpoved.

Odpoveď:

Dobrý deň, neodporúčame raňajkovať 3 - 4 hodiny od prebudenia, pretože pokiaľ raňajkujete neskoršie, ste v "deficite" a môže to negatívne vplývať na ketózu. Odporúčame raňajkovať ideálne do 30 min až do maximálne 1 hodiny. Pokiaľ Vám to časovo nevychádza, tak vhodnou voľbou je vypiť proteínový nápoj alebo smoothie. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať. S prianím pekného dňa, Team Prodietix


Otázka:

Začiatok diéty

Odpoveď:

S diétou možno začať ktorýkoľvek deň. Ideálne je začať v deň voľna (cez víkend), kedy máte viac času sa s jedlami a diétnym programom lepšie zoznámiť.


Otázka:

Zápcha

Odpoveď:

Pravdepodobne došlo k nedodržanie jednej z troch základných podmienok Prodietix diéty (pitný režim, konzumácia zeleniny a pravidelnosť v jedle). Ak vás trápi zápcha, tak celkom iste môžete užívať laxatíva. Lepšie je postupovať od prírodných až po viac chemické. Teda od Šaratice, listy Senny, až po Gutalax. Menej častá stolica u proteínovej diéty je pomerne normálny jav. Môže vám pomôcť tiež rozpustná vláknina Psyllium (k dostaniu v našom E-shope) či Inulín (k dostaniu v lekárňach), či navýšenie príjmu zeleniny.


Otázka:

Vitamíny a minerály

Odpoveď:

Prodietix jedlá obsahujú vyvážený pomer vitamínov a minerálov, kedy sladké jedlá majú prevahu vitamínov a slaná naopak minerálov. Z tohto dôvodu je vhodné mať vyvážený pomer sladkých i slaných jedál v jednom dni, aj keď majú jedlá veľmi podobné nutričné zloženie. V čase diétneho programu je spotreba mikronutrientov všeobecne vyššia u jedincov, ktorí majú pred diétnym programom nižšiu hladinu, môže vzniknúť deficit, kedy možno zaznamenať pocity diskomfortu v podobe únavy, vyčerpania, bolestí hlavy, prípadne svalové kŕče. V týchto prípadoch je vhodná suplementácia v podobe vhodného komplexu vitamínov a minerálov bez prídavku sacharidov (cukrov). Vhodné je tiež pitný režim obohatiť o konzumácii minerálnych vôd.


Otázka:

Vegetariánstvo

Odpoveď:

Prodietix diéta je vhodná aj pre vegetariánov. Niektoré Prodietix proteínové jedlá obsahujú kolagén. Zoznam týchto produktov vám na vyžiadanie radi poskytneme. V čase 2. fáza diéty možno na prípravu normálneho proteínového jedla dňa využiť vajcia. V čase 3. fázy diéty sa suroviny na prípravu rozširujú o Tofu a šmakoun natural, ďalej syr Cottage a tvarôžky.


Otázka:

Váhový úbytok

Odpoveď:

Váhový úbytok je v čase diéty závislý na dĺžke zvoleného diétneho programu a počiatočnej váhe zákazníka. Všeobecne možno tvrdiť, že v čase 1. fáza diéty je týždenný váhový úbytok v rozmedzí 2 až 2,5 kg. Pre 2. fázu diéty je váhová redukcia 1 až 1,5 kg. Tuková hmota ubúda aj v 3. fáze diétneho programu v množstve 0,5 až 1 kg za týždeň.


Otázka:

Váhová stagnácia

Odpoveď:

Ak sa objavia krátkodobé váhové stagnácie, nemusí to byť hneď dôvod na znepokojenie, najmä u žien, kedy istú úlohu vo váhovej redukcii zohráva citlivejšia hormonálna stránka a s ňou je spojená aj miera zavodnenia, ktorá v rámci jedného dňa môže oscilovať až okolo 2 kg. Napriek tomu, aby sa situácia nepodcenila prípadnou skrytou a neodhalenou diétnou chybou, odporúčame, v prípade pochybností, zavčas informovať náš tím výživových poradcov. Vykonajú hlbšiu analýzu Vášho diétneho nastavenia, zhodnotia Vašu váhovú redukciu a pomôžu Vám odstrániť prípadné diétne chyby. Kontrolné váženie je v čase diéty vhodné, ale nemalo by byť každodenné. Môžete sa premeriavať aj na obvody tela, kedy tento druh merania nie je zaťažený mierou zavodnenia a reálnejšie vypovedá o úbytku tukovej hmoty.


Otázka:

Tehotenstvo a kojenie

Odpoveď:

Proteínová diéta je nízkosacharidová, nízkotuková a nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy. Cieľom je, aby telo začalo rozkladať podkožné tuky a používalo ich ako náhradu primárneho zdroja energie (sacharidov). Pre správny vývoj plodu a tvorbu materského mlieka je potrebné mať stravu plnohodnotnú, aby dieťa dostávalo potrebný komplex živín, vrátane sacharidov a tukov, ktoré sú pre správny vývoj dieťaťa a zdravie tehotnej aj dojčiacej ženy nevyhnutné.


Online kalkulačka

Spočítajte si svoj diétny program

žena muž

Problematické partie